« Ana Sayfa

LİDERLİK EĞİTİMİ

 
“Atlar liderlik ilkelerini yeni bir ışık altında görmemizi sağlar. At, hayatınızı ve işinizi nasıl idare ettiğinizle ilgili bir metafora dönüşür. Aynı insanlar gibi atlar da liderlik üslubunuza bir karşılık vererek bir lider olarak güçlü yönleriniz ve geliştirmeniz gereken alanlarla ilgili size dürüst ve net bir geri bildirimde bulunur. Gittiğimizi söylediğimiz yer ile oraya ulaşmak için aslında ne yaptığımız arasındaki boşluğu kolayca kapatabilir. Başkalarıyla ve kendimizle etkileşimin yeni yollarına ulaşmamız için bizi nazikçe yüreklendirir.”
 
 
Liderlik, kariyerle bağlantılıdır ve kariyer de liderlik sanatıyla. İnsanların sizin liderlik tarzınız ile ilgili ne düşündüğünü bilmek ister misiniz? Dışardan nasıl algılandığınızı? Farkında olmadan ne tür sinyaller veriyorsunuz?
 
Bütünsel At Destekli Eğitimimiz yönetim ve liderlik gelişimi, yönetim değişimi ve koçluk alanlarına yönelik çok özel bir bakış açısı kazandırmaktadır. Davranış Yönetimi her şey'dir. Güven, saygı, dürüstlük, alçakgönüllülük, doğruluk ve sahiciliğin etkili iletişim ve sonuç almada ne kadar önemli olduğunu at destekli öğrenme yaklaşımıyla siz de tecrübe ediniz. Canlı Liderlik Deneyimi olağanüstü bir kavramdır. Hali hazırdaki davranışlarını zenginleştirmek arayışında olup bunları bilinçli farkındalık programlarıyla davranış değişimi gerçekleştirmek isteyenler için uygundur.
 
Bu eğitimde, çalışanlarınızı, ekiplerinizi, müşterilerinizi ve projelerinizi daha az çabayla daha iyi nasıl yönetebileceğinizin iç yüzünü yaşayarak öğreneceksiniz.
Deneysel öğrenmenin ilkelerine dayanarak, uygulamalı çalışmaları size 4 temelde sunacağız. 3 kısa teorik derste ise bazı pratik konulara değineceğiz.
• Yönetici duruşları ve liderlik tarzları
• Çalışanlarınızın rahatlık bölgesi
• Genel, sosyal/iş, kişisel ve samimi mesafeler
• Maskesiz iletişim
• 360 derecelik geri bildirim ve atların geri bildirimi
 
Niçin Atlar?
Çünkü atlar sağduyuyu temsil eder.  “Atlarla Yüz yüze” olmak sizin farkındalığınızda hemen bir etki yaratır. Bir at, siz kendinizi nasıl sunarsanız öyle tepki verecektir, sizin liderlik üslubunuzu nasıl algıladıysa öyle yansıtacaktır. Liderlik sadece insanları bir yerden ötekine götürmek değildir. Liderlik bizim nasıl önderlik ettiğimiz, nasıl algılandığımız, nasıl kabul edildiğimizdir. Beden dilimiz, tavrımız ve ses tonumuzun farkında mıyız? Yaklaşımımız bu nitelikleri yansıtır, yani bir atın anladığı dil... Atlar bize insanlara ilham verip önderlik etmek için gerçekten ne yapmamız gerektiğini gösterir.
Bu deneyim, sizin liderlik bilincinizi geliştirmekle ilgilidir. Bu deneyim, ‘uyum’ karşısında ‘gerçek istek’tir. Kitlelere en az çabayla nasıl ilham verebileceğimizle ilgilidir. İletişim sadece ne dediğimiz değil, aynı zamanda nasıl dediğimizde saklıdır. Sizin ünvanınız ya da pozisyonunuz atın umurunda değildir. İktidar bir seçenek değildir, önderlik edecek otoriteyi kazanın, göreceksiniz ki çabanız ödüllendirilecektir.
 
Program:
08:30-09:45
- TASK Tulya Kurtulan atlıspor kulübü’de buluşma
- Hoşgeldiniz & Tanışma & Oryantasyon “Farkındalık” programı hakkında bilgilendirme
- Resim Uygulaması & Kişisel Değerlendirme .
10:00-11:30
- Atlarla Tanışma
Atların özellikleri & Atların sürü davranışları / Atlar ile ilk temas ve etkinleşim
- 4 direk Aktivitesi no 1 Yönetme ve Yönetilme
- 4 direk Aktivitesi no 2 Yönetme ve Yönetilme.
11:30-12:30
- Video İzleme
- Aktarım & Sözlü Geri Bildirim Oturumu
12:30-13:30
Öğle Yemeği
13:30-14:45
- 4 direk Aktivitesi no 3 Yönetme ve Yönetilme
- 4 direk Aktivitesi no 4 Cesaretten Güvene
14:45-15:30
- Video İzleme
- Paylaşımı & Değerlendirme
15:30-17:00
- Özel engel Parkuru Aktivite no 5 / Hedefler ve Engeller.
- Değerlendirme
- Teşekkür & Günün Kapanışı ve Sertifika Takdimi
 
Eğitim Yöntemi: Manej/ Video izleme / Değerlendirme
Hedef Kitle: Kendi lİderlik yaklaşımın farkında olmak isteyen her düzeyde yönetici.
Ön Koşul: Bu eğitim için ön koşul bulunmamaktadır. Mevsime ve hava durumuna uygun rahat kıyafetler ile kapalı veya spor ayakkabılar öneriyoruz. Saman ve atlara yoğun alerjisi olanların katılması uygun değildir.
Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Eğitim döküman ve materyalleri, yemek ve kahve arası ikramları ücrete dahildir.
Tüm katılımcılara Atlarla Liderlik Eğitimi Katılım Sertifikası tanzim edilmektedir.
 
 
 
Bu deneyim, birbirinizle güven ve saygı ilişkisi içinde yüzleşirken rahat olabilmektir. İletişime bir başkasının perspektifinden bakmak bir gün içinde çok önemli bir değişim başlatabilir. Süreçlere ve süreç yönetimine bütüncül bir perspektiften bakmak ufuk açıcıdır.
Bu deneyim, odaklanmayla ilgilidir; farkındalıkla harekete geçmek ve tepki vermek. “Uzaklık ve Yakınlık” insanların bağ kurmanın önemini görmelerini sağlar.
Bu deneyim, açık ve dürüst iletişim yoluyla sağlanan güven ve dürüstlük ilişkisinin önemiyle ilgilidir. Takım ruhuyla, işyerinizdeki işbirliği, neşe, eğlence ve kişisel gelişimle ilgilidir. Fred Kofman’ın “Bilinçli İş” kitabında vurguladığı gibi, başarıyı deneyimlemenin de ötesinde “başarının ardındaki başarı”yla da ilgilidir.
Dinamik ve etkileşimli bir yaklaşımın yardımıyla kotarılan ekip programımız “Bir Hedefe Birlikte Ulaşmak”, ekipler için en heyecan verici öğrenme programı olarak kendini ispatlamıştır.
Atlarla entegre öğrenme, deneyimleyeceğiniz en etkili ekip yaratma aktivitesidir.

Active Turizm (IATA No: 88-23608-3) / Müşteri Hizmetleri: (0216) 444 0084 / Ahsen Sok. Sadıkoğlu İş Merkezi 4 No:14 D:1 34722 Kadıköy/İstanbul